ÇAKŞIR OTUNUN FAYDALARI

Çakşır otu

Doğu Anadolu, orta Anadolu, Güney ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz de çokça yetişmektedir. Ortalama yükseklikleri 2 metreyi bulan sarı renkli çiçekleri olan otsu bir şifalı bitkidir.

Çakşır otunun Yararları (Faydaları)

* Çakşır otu cinsel isteği ve gücü arttıran önemli bir afrodizyaktır.
* Sperm sayısını ve sperm hareketlerini de arttırıcıdır Çakşır otu.
* Çakşır otu kasların güçlenmesine de fayda sağlar ve kaslardaki ağrıları geçirir.
* Sinir sistemine de faydası olan Çakşır otunun sinirleri yatıştırma, sakinlik verme özelliği de bulunmaktadır.
* Çakşır otu Astım, bronşit gibi ciğer problemleri içinde faydalıdır.
* Çakşır otu dolaşım sistemindeki problemlere de iyi gelir.

Çakşır otunun Zararları

Çakşır otunun erkek ve dişi olmak üzere iki çeşidi vardır. Doğru olanın kullanımı önemlidir. Yanlış kullanım depresyona yol açabilir. Miktarı, zamanı, ne sürede ve nasıl kullanılacağı önerilerine dikkat edilmesi gerekir.

Çakşır otunun Kullanımı

Çakşır macunun hazırlanışı; Çakşır kökünün tozu, günde 1 defa bal ile karıştırılıp yenilmelidir. Bir seferden çok kullanılmamalıdır ve kahvaltılardan yada hafif yemeklerden sonra alınması gerekir. Her gün düzenli olarak bir ay boyunca kullanılmalıdır. Kadınlar Çakşır otunun dişi olanını, Erkekler ise Çakşırın erkeğini kullanmalıdır. Çakşır kökünün saf, temiz olması gerekmektedir, içerisinde herhangi farklı bir karışım olmamalı. Önerilenin üzerinde kullanılmamalıdır.

Çakşır otu çayı hazırlanışı; 1bardak suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar Çakşır otunun köküyle birlikte konularak hazırlanan çayı düzenli kullandığınız sürece fayda sağlar.

Oy Ver

0 yorum:

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More